Akadeemilised kevadpäevad tõid Rakverre värskeid tuuli
2017. aastal lõi TLÜ Rakvere kolledž esmakordselt „akadeemilise maailma“ väravad lahti nii kevadele kui linnarahvale. Kui varasemalt on Akadeemilised kevadpäevad keskendunud rohkem kolledži sisetegevustele, siis tänavu oli kutsutud külla ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Kirjastus ja Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut ning kolme nädala vältel pakuti tegevusi lastest eakateni neljas paigas - Lääne-Virumaa Keskraamatukogus, Rakvere Teatrikinos, Rakvere Rohuaia Lasteaias ja Rakvere kolledžis.
2017. aastal lõi °Õ³¢Ãœ&²Ô²ú²õ±è; esmakordselt „akadeemilise maailma“ väravad lahti nii kevadele kui linnarahvale.
Kui varasemalt on ±èä±ð±¹²¹»å&²Ô²ú²õ±è;keskendunud rohkem kolledži sisetegevustele, siis tänavu oli kutsutud külla ja ning kolme nädala vältel pakuti tegevusi lastest eakateni neljas paigas - s, ikinos, ja .
Rakvere keskäljakul paiknenud installatsioon juhatas huvilisi tegevuspaikadesse ja oli noorematele põnevaks tegevuseks Rakvere linnaga tutvumisel.
- 10. märtsil toimus , kus osales enam kui 200 erinevatel aegadel Rakveres õppinud alusharidusega seotud inimest Eesti erinevatest paigust. Esinejateks konverentsil olid keskkonna minister Marko Pomerants, loodusajakirjanik Kristel Vilbaste, koolitaja ja terviseedendaja Kristjan Puusild, lastekirjanduse uurija ja õpetaja Mare Müürsepp, ESTCube projekti juhtfiguur ja Tartu Ülikooli õppeprorektor Mart Noorma. HTM-i üldharidusosakonna peaekspert Tiina Peterson tõi oma ettekandes välja, et Rakveres kolledžis on algusaastatest peale lasteaiaõpetajate koolitamisel silmas peetud uuenenud õpikäsitluse põhimõtteid – õppeprotsessi aluseks on olnud Johannes Käisi kodulooline üldõpetus, lapsest lähtuv kasvatus ja erinevate keskkondade kasutamine lapse arengukeskkonnana. Ta rõhutas oma ettekandes kui oluline on lasteaiaõpetajate koolituses järjepidevus ja tugev võrgustikutöö kolledži, ülikooli, lasteaedade vahel.
- 15. märtsil toimus avatud seminar „Aktuaalsed kasvatusteaduslikud teemad üliõpilaste uurimistöödes“, kus tutvustati eelmisel aastal kolledžis kaitstud bakalaureusetööde raames läbiviidud uuringute tulemusi. Ettekannetega esinesid vilistlased Marve Torstenberg (Pärnu Lasteaed Pillerpall vanemõpetaja) teemal „Õpetajate suhtumine poistesse ja tüdrukutesse lasteaias tegevuste ja käitumisnormide põhjal“ ja Karmen Kraut (Vasta Kool/LasteaedMõmmik) lasteaiaõpetaja teemal „Laste arvamused liikumisest ja selle mõjust eelkoolieas“. Kuulajad said esitada esinejatele ja juhendajatele küsimusi uurimistöö kavandamise, läbiviimise ja tulemuste kokkuvõtmise teemadel.
- 21. märtsil pakkusid akadeemilist värskust°Õ³¢Ãœ&²Ô²ú²õ±è;, kes lisaks tudengifilmide näitamisele ja kommenteerimisele rääkisid sütitavalt õppimise edu- ja ebaedukogemustest. Filmindusest huvitatud olid salapärasest ja põnevast filmimaailma telgitagustest nii lummatud, et juttu ja küsimusi jätkus veel kinokohviku laua tagagi.
- 22. märtsil pakkus akadeemilisuse „tõsisemat“ poolt e trükiste näitus ja müük, mille vastu tunti suurt huvi ja mida kajastas ka Virumaa Teataja. Loe lähemalt:
- 23. märtsil toimus praktikajuhendajate tänuüritus
Rakvere kolledži alushariduse pedagoogi eriala üliõpilased võtsid oma viimase praktika kokku seminariga. Üliõpilased olid ettevalmistanud grupiettekanded neljal teemal - Kodulugu üldõpetuse lähtealusena lasteaias; Avatud õpikeskkonna kasutamine ja kogukonna kaasamine õppe-kasvatustegevusse lasteaias; Mänguline õppimine lasteaias; Pedagoogiline dokumenteerimine lapse arengu toetajana. Toetudes teoreetilistele lähtekohtadele analüüsisid nad praktikal kogetut ja tõid suurepäraseid näiteid erinevatest lasteaedadest üle kogu Eesti. Päeva lõpetuseks prooviti kolledži õppejõu juhtimisel praktilistes tegevustes läbi lapse arengu nähtavaks tegemise erinevaid võimalusi.
- 24. märtsikuu oli Hõbeakadeemia loengus külas ÌìÃÀÓ°ÊÓ Tehnikaülikooli emeriitprofessor Raivo Vokk, kes kõneles ligi 60 huvilisele toidust nii- ja naamoodi. Tutvu kokkuvõtte ja pildigaleriiga:
Meil on ka edaspidi kavas tuua ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli rohkem Rakverre ja kutsuda esinejaid teistest instituutidest, et populariseerida ja sisustada positiivse sisuga seda esialgu kauget ja veidi hirmutavana tunduvat „akadeemilist maailma“.