Aasia ühiskondade õppekava alustab uue hooga

12.-15. augustini võetakse vastu avaldusi Aasia ühiskondade magistriõppesse, mis on algavaks õppeaastaks teinud läbi põhjaliku uuenduskuuri: ainete õpetamisele lähenetakse probleemikeskselt ja lisandunud on mitmed praktilised kursused.

12.-15. augustini võetakse vastu avaldusi Aasia ühiskondade magistriõppesse, mis on algavaks õppeaastaks teinud läbi põhjaliku uuenduskuuri: ainete õpetamisele lähenetakse probleemikeskselt ja lisandunud on mitmed praktilised kursused.

Näiteks tutvutakse kursusel Aasia linnaruumid ja -poliitikad Aasia linnadega, kus tänapäeval elab üle poole kogu maailma linnarahvastikust – uuritakse nii üleilmseid kui kohalikke arenguid, mis kujundavad Aasia linnade ilmet, avalikku ruumi ja arenguvõimalusi, ning seda, milliseid poliitikaid ja kogemusi võiks linnad maailma erinevates piirkondades omavahel jagada. Praktilisest kursuste hulgast võiks esile tõsta teisel õppeaastal toimuvat Aasia ühiskondade või poliitika teemalist avaliku ürituse korraldamist, mille raames tudengid valivad Eestis Aasiaga seotud sihtgrupi, kellele korraldatakse sobilikus formaadis ja neile olulisel teemal avalik üritus. Kursus võimaldab tudengitel tutvuda võimalike tööandjatega ja näidata ennast Aasiaga seotud teemade hea tundja või ürituse korraldajana. 

TLÜ Aasia uuringute osakonnaga on liitunud uued õppejõud: dotsent Alexander Horstmann, kes uurib Kagu-Aasia paljurahvuselistes ja –religioossetes ühiskondades toimuvaid protsesse, mis on seotud etniliste identiteetide, rahvusluse, vähemusrahvuste õiguste ja religioossete liikumiste, ning dotsent Timothy Thurston, kes tegeleb Hiina ühiskonna ja poliitikaga, eriti väikerahvaste olukorraga Hiinas. Lisaks neile õpetavad Aasia ühiskondade kursusi dotsent Karin Dean ning lektorid Katja Koort ja Maret Nukke.

Õppekava on avatud kõigile, kellel on huvi Aasia riikide hetkeolukorra vastu. Eriti oodatakse neid, kellel on bakalaureusekraad sotsiaalteadustes (nt antropoloogia, sotsioloogia, geograafia, riigiteadused, rahvusvahelised suhted) või Aasia uuringutes (Jaapani, Hiina ja Kagu-Aasia uuringud), kuid võrdselt on teretulnud kõik need, kes tunnevad, et Aasia ühiskondade parem tundmine võiks anda neile eelise ettevõtluses või mõnes teises tegevusvaldkonnas.

Vastuvõttu tingimustega saab tutvuda ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli  ning küsimuste korral võib ühendust võtta Aasia uuringute suunajuhti Alari Allikuga (alari.allik@tlu.ee).