Suur rõõm, et oled valinud Ӱ Ülikooli Ühiskonnateaduste instituudi (ÜTI) oma teadmiste täiendamise kohaks.  Siin on sulle peamine info, mida sa õpingute ajal vajad:

 

 

Üٱ:

1. Mikrokraadis õppija on täiendusõppes õppija, kellele  ei rakendu samad reeglid, mis tavalisele üliõpilasele. Mikrokraadiõppesse astumiseks tuleb end registreerida sulle sobiva mikrokraadi veebilehel. Reeglina haridust tõendavat dokumenti ei nõuta, kuid magistri õppekavadega seotud mikrokraadis osalemiseks võib ülikool vajadusel küsida bakalaureuse kraadi või sellega võrdsustatud haridust tõendavat dokumenti.

2. Täiendusõppes õppijal on  õigus võtta õppepuhkust vastavalt Täiskasvanute koolituse seadusele § 13 ja kasutada osaliselt VÕTA (Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamine) võimalust. VÕTA kasutamisel anna sellest koolitusjuhile teada enne õpingute algust. NB. VÕTA rakendamine on tasuline.

3. Erinevalt üliõpilastest ei pääse täiendusõppes õppija ÕIS infosüsteemi ega saa taotleda ISIC kaarti.

 

ÕʱʷÖÖ:

4. Õppetöö ülikoolis toimub akadeemilise kalendri alusel.

5. ÜTI mikrokraadiõppe õppetöö toimub üldjuhul koos bakalaureuse- või magistrikraadi omandavate üliõpilastega. Sellisel juhul mikrokraadiõppijad eraldi gruppi ei moodusta, seega ei ole karta ka grupi täitumist.

6. Mikrokraadis õppijale vajaminev õppeinfo asub õpikeskkonnas Kui sul ei ole veel Moodle’is kasutajakontot, siis vaata juhiseid . Tehnilise probleemi korral pöördu moodle´i kasutajatoe poole moodle@tugi.edu.ee. Oma kursused leiad otsinguga kas kursuse nime või ainekoodi järgi. Kursusel osalemiseks registreeri end. Kõigis sisulistes küsimustes pöördu õppejõu poole.  Õppejõud on informeeritud, et nende kursusel osaleb mikrokraadis õppija. 

7. Tunniplaanid leiad ASIO-tunniplaani süsteemist. Sisesta oma kursuse (mitte mikrokraadi) nimi ning vajadusel liigu kalendri nädalates edasi, nii näed, millal kursus algab või tuleb järgmine loeng. Sulle avaneb esimese loengu nädal. Klikkides tunniplaanis oma kursusele, avaneb hall kastike, kus on näha kogu selle kursuse tunniplaan. Kui midagi muutub, siis toimub muutus ka ASIOs. Samuti informeerib muutustest õppenõustaja. Lisaks leiad tunniplaani oma mikrokraadi lehe kursused ja tunniplaanid, ainekoodile klikates.

8. Õppemahtu arvestatakse EAP-des. 1 EAP on 7 akadeemilist kontakttundi või 26 õppetundi (st kontakttund+iseseisev töö). Näiteks 6 EAP aine on 42 kontakttundi (6*7)  ja 114 t iseseisvat tööd (6*19). 3 EAP aine on siis poole vähem 21 ja 57.

9. Eksamil osalemiseks anna oma õppejõule e-kirja teel teada sulle sobiv eksami aeg. Eksamite ajad oled teada saanud tunniplaanist või loengust. Eraldi üheski õppeinfosüsteemis eksamile registreeruda ei saa.

10. Eksamitulemuste kohta saad infot kas õppejõult või ÜTI koolitusjuhilt. Samuti leiad oma eksamitulemused täiendusõppe infosüsteemist infosüsteemist e-kirja abil, mis saadeti sulle õppima asudes (“Teade registreerumise kohta”). 

TASUMINE:

11. Juba enne registreerimist mõtle hoolega, kuidas plaanid tasuda mikrokraadi õpingute eest. Juhul kui maksjaks on osaliselt või täies mahus Töötukassa, siis anna sellest teada vähemalt 1 kuu enne õpingute algust. Märgi ära ka see, kui soovid tasuda mitmes osas, et see info jõuaks koolitusjuhini võimalikult varakult.

12. Esimene arve jõuab sinuni septembrikuu jooksul. Arveldamine toimub kursuse põhiselt, see tähendab, et tasuda tuleb algava semestri ainepunktide eest. 1 EAP hind on kas 70 või 90 eurot, sõltuvalt erialast. Kui sinu eest tasub asutus, mis võtab vastu e-arveid, siis saab see asutus meilt automaatselt ka e-arve.

13. Kui sa oled mingil põhjusel otsustanud õppimisest loobuda, palun anna esimesel võimalusel märku, et ei tekiks asjatut rahalist nõuet.

Õʷմѱ:

14. Mikrokraadiprogrammi läbinu saab tunnistuse juhul kui kõik kursused on läbitud ja saanud positiivse tulemuse ning õppijal ei ole rahalisi võlgnevusi.

15. Juhul kui sa ei soorita kõiki kursusi, siis sulle väljastatakse soovi korral tõend nende kursuste läbimise kohta, milles oled saanud positiivse tulemuse.

16. Tunnistusi väljastatakse semestri/õppeaasta lõpus, üldjuhul elektrooniliselt, kuid erandkorras õppija soovi korral ka paberkandjal. 

17. Klassikalist lõpuaktust täienduskoolituse läbinutele ei korraldata.

 

Ӱ Ülikooli linnak on jagatud majadeks ning ruumi numbri ees on maja nime esitäht. Näiteks M214 tähendab Mare maja. 

 

EDUKAT ÕPPIMIST!

MEELESPEA täieneb jooksvalt, vastavalt vajadustele.

KONTAKT tel 6409 382  taienduskoolitus_yti@tlu.ee