Tagasipöörduvate teadlaste programm toob ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli uue noorteadlase
Eesti Teadusagentuuri Mobilitas Pluss programmi tagasipöörduva teadlase taotlusvoor toob tänavu erinevatesse Eesti ülikoolidesse 14 teadlast. Programmiga pöördub ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Birgit Poopuu, kes uurib naiste rolli Süüria revolutsioonis.

Birgit Poopuu on ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis õppinud rahvusvahelisi suhteid ja anglistikat. Doktorikraadi omandas ta neli aastat tagasi Tartu Ülikoolis. Praegu on ta lõpetamas järeldoktorantuuri Aberystwyth'i Ülikoolis Suurbritannias.
/Birgit_0.jpg)
​â¶Ä‹â¶Ä‹â¶Ä‹â¶Ä‹â¶Ä‹
Oma uurimisprojektis „Naiste roll Süüria revolutsioonis: rahu läbi prefiguratiivse poliitika“ toetub ta feministlikele lähenemistele ja vaatleb vähem kõlapinda leidnud revolutsioonilisi nõudeid, nagu näiteks naiste õigused ja prefiguratiivne poliitika, mida naised on ajanud ja kehastunud, et realiseerida seda, mida nad nõuavad. Birgit Poopuu uurimistöö mõtestab Süüria naiste aktvismi, mitte ainult kui muutusi esile kutsuvat jõudu revolutsioonis, vaid ka rahvusvaheliste suhete teooria ja praktika kontekstis.
Mobilitas Pluss programmiga pöördub tänavu seitse teadlast Tartu Ülikooli, kaks nii ÌìÃÀÓ°ÊÓ Tehnikaülikooli kui Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituuti, üks ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli ja üks Eesti Maaülikooli. Ühe teadlase saab oma meeskonda juurde ÌìÃÀÓ°ÊÓ Teaduspargis tegutsev ettevõte HansaBioMed Life Sciences.
Tegemist on teadlastega, kes on pärast doktorantuuri olnud vähemalt kaks aastat teadustööl välisülikoolides.
Tagasipöördujate seas on nii loodus- kui sotsiaalteaduste esindajaid, põllumajandusteadlane ja mitu arstiteadlast. Toetuse kogusumma on 1,4 miljonit eurot. Viis protsenti projektide kogumaksumusest panustavad teadlasi vastu võtvad asutused. Teadlaste uurimisprojektide kestus on kuni kaks aastat.
Ülevaade kõigist Mobilitas Pluss tagasipöörduva teadlase toetuse saajatest ja lisainfo Eesti Teadusagentuuri .