Euroopa ülikoolide võrgustiku eelprojektid said rahastuse

Ӱ Ülikool kuulub võrgustikku, mille peamine eesmärk on saada European University Initiative (EUI) ehk Euroopa Ülikoolide algatuse võrgustikuks. Sel aastal sai rahastuse kaks võrgustiku esitatud EUI eelprojekti.

bänner

Edukaks osutusid Erasmus + KA 2 strateegilise koostöö projekt Enhanced Learning and teaching in International Virtual Environments (ENLIVEN) ja DAAD (Saksa Akadeemiline Vahetusteenistus) rahastatud Research in EU-SYNC. Neist ühe eesmärk on tõsta digitaalseid oskuseid, teine plaanib kasvatada teadustöö sünergiat partnerülikoolide vahel.

24. ja 25. märtsil toimunud ENLIVEN ja Research in EU-SYNC virtuaalsel avakohtumisel anti ülevaade projektide eesmärkidest, tegevustest ja oodatavatest tulemustest, arutati rahastuse ja koordineerimisega seotud küsimusi ning jagati partnerite vahel vastutusvaldkonnad ja ülesanded. 

Ӱ Ülikooli esindasid kohtumisel rektori kt professor Priit Reiska, teadusosakonna juhataja Madis Saluveer ja rahvusvahelise koostöö juht Laura Roop. TLÜ partnerid võrgustikus, kes viimase pooleteise aasta jooksul on teinud tihedat koostööd, on Pisa (Itaalia), Hamburgi (Saksamaa), Novi Sadi (Serbia), Salzburgi (Austria) ja Lisboa Nova (Portugal) ülikoolid.  
EVLIVENi loomise lähtekoht on pandeemia survestatud nn digipööre. Eesmärk on tõsta digitaalseid oskuseid nii õppejõudude kui ka õppijate seas, luua uusi virtuaalseid õpetamis- ja õppimisformaate ning töötada välja uued rahvusvahelised virtuaalse mobiilsuse võimalused. Erasmus+ eraldas ENLIVENi läbiviimiseks konsortsiumile ligi 300 000 eurot, projekt kestab kuni 2023. aasta märtsini.

Research in EU-SYNC abil suurendatakse teadustöö sünergiat kõigi kuue ülikooli vahel, kaardistades uurimissuundi ning viies kokku nii võrgustiku tipp- kui ka karjääri alustavad teadlased. Saksa Akadeemiline Vahetusteenistus rahastas Research in EU-SYNC võrgustikku 430 000 euroga ning projekt kestab 2023. aasta lõpuni.

Professor Priit Reiska sõnul on rahastuse saamine väga oluline just strateegilisest aspektist, kuna mõlemad projektid panevad aluse tulevasele Euroopa Ülikooli projektile. “Need suurendavad teaduskoostööd ning õppejõu- ja üliõpilasmobiilsust ja ülikooli nähtavust kogu Euroopa kõrgharidusmaastikul,” lausus ta.

EL program Erasmus+

DAAD logo