TLÜ blogi

Uus kolleeg- Berit Roop

"Naudin keskkonda, kus hinnatakse tegutsemisjulgust, koostööd ja loovust ning kus vastutus ja vabadus käivad käsikäes". Jaanuaris liitus Haridusjuhtimise Akadeemiaga arendusjuht Berit Roop.

BeritRoop pilt.

Mis pani Sind oma uueks töökohaks just Ӱ Ülikooli valima?

Võimalus panustada omal viisil Eesti hariduse edendamisse kõnetab mind väga. Just see on Haridusjuhtimise Akadeemia tiimi südameasi. Kui professor Eve Eisenschmidt tegi mulle ettepaneku Ӱ Ülikooli naasta, ei mõelnud ma kaua – tundsin, et saan siin oma tugevusi rakendada ja anda panuse valdkonda, mis kahe väikese tüdruku emana mulle eriti oluline.

Mis on Su suurim unistus?

Mulle meeldib, kui elus on tasakaal – et oleks tuttavat ja uusi kogemisi, rahulikku ja põnevust pakkuvat, aega endale ja perele, kuid ka sõpradega olemiseks, vahel rutata, et järgmisel hetkel oleks võimalus molutada… Mind inspireerib põhjamaine elustiil, eriti sealne armastus looduses liikumise vastu. Võite mind kohata perega mere ääres telkimas, oma saksa lambakoeraga Neeme metsade vahel sörkimas või lumelauaga mäel. Soovin, et ka mu lapsed kasvaksid loodusega sõbraks ja näeksid selles piiritut mängumaad.

Mis Sind tööalaselt kõige enam innustab?

Mind innustab positiivne muutus – kui midagi liigub soovitud suunas ja tehtud töö loob väärtust. Olen kogenud, kuidas süsteemne ja eesmärgipärane tegutsemine võib viia kihvtide tulemusteni – näiteks kui hästi läbimõeldud brändistrateegia tõstab turundustegevuste tulemuslikkust või uus veebiplatvorm annab organisatsioonile selgema sõnumi ja näo.

Naudin keskkonda, kus hinnatakse tegutsemisjulgust, koostööd ja loovust ning kus vastutus ja vabadus käivad käsikäes.

Mida tähendab Sinu jaoks meeskonnatöö?

Armastan sporti. Minu kui võistkonnamängija jaoks on hästi toimiv meeskonnatöö alati fookuses. Oluline on ühine siht, usaldus, rollide selgus ja oskus tajuda hetke. Meeskonnas võtab igaüks vastutuse enda tippvormi ajastamise ees. Vahel tuleb astuda ette, vahel teha samm tagasi ja anda võimalus kellelegi, kellel on täna parem päev. Sport on mind palju mõjutanud – see on õpetanud koostööd, distsipliini ja oskust keerulistest olukordadest välja tulla. See, mis kehtib spordis, on lihtsalt üle kantav ka tööellu.

Kui saaksid omada ühte supervõimet, milline see oleks?

Usun, et meil kõigil on oma supervõimed. Üks, mida soovin arendada, on oskus olla igas olukorras ehedalt mina ise.

Soovita palun kolleegile eestikeelset raamatut, mis on jätnud sulle sügava mulje.

Kõige erilisemad raamatud on ikka need kõige "omamad"... olgu siis isa luulekogu “Printsessi voodikohendaja päevaraamat” või ema loodud Siili-aabits.

Kuid mul tuleb mõttesse ka tänapäeva elustiili puudutav Anders Hanseni “Ekraaniaju”. Kohati raputav meeldetuletus, miks tasub ekraanid igal võimalusel kõrvale panna ja hoopis metsa või mere äärde jalutama minna. Autoriks küll Rootsi psühhiaater, kuid avaldatud ka eesti keeles.