Tantsulavastused "TradYtion-all" ja "Kookon"

03.05.2014 kell 10.00 - 12.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Kunstide Instituudi loominguliste lõputööde festivali KIMP Fest 2014 raames toimub 2. ja 3. mail kl 19.00 teatris Stella (Ursa hoone II korruse peeglisaalis) kaks tantsulavastust "TradYtion-all" ja "Kookon"

Tantsulavastus "TradYtion-all"

Koreograafia: Leif Firnhaber
Esitajad: koreograafia osakonna III kursuse ja magistriõppe üliõpilased Diana Gülezen, Eliisa Sokk, Erena Reilent, Jaroslav Galitski, Joanna Karoline Kalm, Liisi Org, Maria Uppin, Marie Pullerits, Mark Nettan, Madli Paves, Sofia Ketova, Tatjana Romanova
Muusika: A. Pärt, La Banda Gorda, Kelis ft Nas, S. Sisask, S. Cooke, Illoquence, Moloko, V. Tormis
Kestus: 60' 

Mõiste "traditsioon" kätkeb endas teatavat vastuolu - traditsioon võib inimese identiteeti rikastada, aga kui see endasse sulgub, on sel oht kultuurilise identiteedi arengut piirata. 

Tööprotsessis uuriti liikumise, žestide ja teksti koost lahti võtmist ja tagasi kokku panemist, kasutades improvisatsiooni, liikumise analüüsi, koreograafilist materjali ja mustreid, ruumi, aega ja muusikalisi elemente, partnerlust, tantsutehnikat jm. Eesmärk oli jõuda personaalsema kontaktini tantsija ja tema kultuuri ning liikumis-, rääkimis- ja mõtlemisviisiga, väärtustades samas tehnikat ja artistlikkust.

Leif Federico Firnhaber (1987, Paraguay) on tantsija, koreograaf, tantsuõpetaja ja fotograaf, kes kasvas üles Saksamaal ja Hispaanias. Aastal 2008 kolis ta Brüsselisse, kus tegutseb senini. 15-aastaselt alustas ta breiktantsuga, edasi suundus aga kaasaegse tantsu maailma. Belgias on ta osalenud paljudes erinevates tantsuprojektides, hiljuti on töötanud koos Sidi Larbi Cherkaoui ja Michelle Anne de Mey'ga (Rosas). Üks viimastest koostöödest oli tal koreograaf Damien Jalet'ga tantsulavastuse / installatsiooni "Medusés" raames Pariisi Louvre'i muuseumis.

TradYtion-all_1.jpg

Foto: Leif Firnhaberi lavastus "TradYtion-all"
Foto autor: Mihkel Ernits

Tantsulavastus "Kookon"

Koreograafia: Külli Roosna ja Kenneth Flak
Muusika: TLÜ muusika osakonna kompositsioonikursuse tudengid (Gerhard Locki juhendamisel) Monika Erdman, Maibrit Puusepp, Merilyn Mets, Alexei Kochkarjov, Anton Soans
Esitajad: koreograafia osakonna I kursuse tudengid Carolin Beres, Saara Huimerind, Marian Kuklane, Marie Käige, Rene Köster, Merje-Liis Sepp, Siim Praats, Helina Reinjärv, Liis Rinde, Johanna Brigitta Tarand, Mari-Liis Velberg
Muusikaline juht: Kenneth Flak
Kestus: 20'

Liblikas areneb täismoondega - tema areng on neljajärguline: muna, vastne, nukk ja valmik.
Liblikaefekt viitab pidevale ebastabiilsuse seisundile, kus väikesed valikud omavad suuri tagajärgi.

Esimese kursuse tantsutudengid koos muusika osakonna tudengitega uurivad läbi heli ja liikumise grupisiseseid seoseid, hetkes valikute tegemist, süsteemides osalemist ning erinevaid transformatsioone.

Rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid ja tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra-Eesti) on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nii omaenda lavastuste puhul kui teiste koreograafide töödes osaledes on nad huvitatud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda. Oma töödes on koreograafid uurinud laia teemade ringi, alates antiiksest Norra mütoloogiast ("Jumalate juures") ja lõpetades internetikultuuri ("The Chinese Room", "Swarm Lake") ning totalitaarsete režiimidega ("The Wolf Project"). Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega.

Piletid hinnaga 5 EUR saadaval ning pool tundi enne algust kohapeal. On võimalik soetada ka teatri toetaja pilet hinnaga 10 EUR (toetus läheb fondi).

Foto etendusest "Kookon", foto autor Tatjana Romano

kookon group picture.jpg