Eesti keele lektor
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikool on välja kuulutanud avaliku konkursi õpetajahariduse lektori ametikoha täitmiseks 1. septembrist 2023. Kandideerimiseks vajalikud dokumendid.
Ametikohale kandideerimise tähtaeg on 28.02.2023 (kaasa arvatud)
Ametikoha nimetus: Õpetajahariduse lektor (Lecturer of Teacher Education)
Akadeemiline üksus: Haridusteaduste instituut
Akadeemiline suund: Alus- ja algharidus
Ametikoha üldkirjeldus: Õpetajahariduse lektor on rahvusvahelise erialase kogemusega õppejõud, kes viib läbi õpet õpetaja professionaalse arengu teemadel kahel esimesel kõrghariduse astmel ning osaleb aktiivselt uurimis- ja teadustööga seotud ainete õppearendustegevustes. Antud ametikoha õpetusalasse kuuluvad ained: üliõpilaste õpingutesse sisseelamist toetav õppeaine, õpetaja professionaalse arengu ning eneseanalüüsi ja enesearenguga seotud ained, õpetaja kui uurija teemadega seotud ained, sh uurimis- ja teadustöö aluste mooduli ained. Lisaks osaleb lektor aktiivselt oma valdkonnast lähtuvalt rahvusvahelisel tasemel teadus- ja arendustegevuses, sh uurimisprojektides ja neile finantseerimise taotlemisel, sekkumisuuringute planeerimises ning läbiviimises instituudi prioriteetsetes uurimissuundades ja juhendab tulemuslikult nendesse tegevustesse kaasatud üliõpilasi, eelkõige kahel esimese kõrghariduse astmel.
Kandidaadile esitatavad nõuded (sh erialase kogemuse osas):
- Kandidaat peab vastama TLÜ töösuhete eeskirja (TSE) lisas nr 6 toodud lektori ametikoha II karjääriastme (lektor). Oodatavad töökogemuse ja töö tulemuslikkuse tasemed (Lisa 10): õppetegevus tase 2, teadus- ja loometegevus tase 2, ühiskondlik ja institutsionaalne tegevus tase 2.
- Ametikohale kandideerimiseks on nõutav doktorikraad või sellele vastav kvalifikatsioon hariduse valdkonnas.
- Ametikohale kandideerijal peab olema eelnev üliõpilaste õpingutesse sisseelamist toetavate õppeaine, õpetaja professionaalse arengu ning eneseanalüüsi ja enesearenguga seotud ainete, õpetaja kui uurija teemadega seotud ainete, sh uurimis- ja teadustöö ning kvantitatiivse andmeanalüüsi kursuste õpetamise kogemus kõrgkoolis.
- Alates esimesest semestrist peab lektor olema võimeline läbi viima õppetööd eelpool väljatoodud teemadel. Lisaks õpetamisele peab lektor juhendama uurimis-, bakalaureuse- ja magistritöid.
- Kasuks tuleb valdkonnaga seotud töörühmades/-gruppides ning rahvusvahelistes teadus- ja/või arendusprojektides osalemine.
°Õööü±ô±ð²õ²¹²Ô»å±ð»å:&²Ô²ú²õ±è;Vastavalt töösuhete eeskirja lisadele nr 1 ja 6. Ametikoha täitja töömahust 40-60% moodustab õppetegevus, sh valdkonna ainete õpetamise kavandamine, korraldamine ja õppearendustegevus, oma õppe läbiviimine, hindamine ja tagasisidestamine, üliõpilastööde juhendamine ning osalemine üliõpilaste vastuvõtu- ja lõputööde kaitsmiskomisjonides. Lisandub erialases teadus- ja arendustegevuses osalemine, tulemuste publitseerimine, tööga seotud aruandluse esitamine (töömahust 30-40%), osalemine töökoha üksuse administratiiv- ja arendustegevustes ning oma eriala tutvustamisel (töömahust 10-20%).
Keeleoskus: eesti ja inglise keel kõrgtasemel
Töölepingu algus: 01.09.2023. Täpne tööleasumise aeg ja lepingu tingimused lepitakse kokku konkursivõitjaga.
Koormus: 1,0.
°Õöö³Ù²¹²õ³Ü: kokkuleppel vastavalt TLÜ töötasustamise eeskirjale.
Töö tegemise asukoht: Tallinn
Kandideerimiseks vajalikud dokumendid keskkond kaudu hiljemalt 28. veebruaril 2023 (kaasa arvatud).
Valimiste protseduur ja konkursi ajakava
Lisainfo: korralduslikud küsimused konkurss@tlu.ee; väljakuulutatud ametikohta puudutavad administratiivjuht Marit Meeksa, e-post: marit.meeksa@tlu.ee, tel 619 9702.