Õ±è±è±ðÂáõ³Ü±ô±ð
ELU õppeaine loob õppejõule mitmeid võimalusi professionaalseks enesearenguks nii seminaride, välislähetuste kui ka kolleegidega õpetamispraktikate jagamise näol. ELU kohtumistele ja üritustele on oodatud kõik huvilised. Üks põnevamaid kollegiaalseid ürituste sarju on ELU toad.
ELU õppeaine annab juhendajale võimaluse teostada oma projekti ideid, tehes koostöös inspireerivate kolleegide ja üliõpilastega. ELU projekti juhendamine võib tähendada mugavustsoonist välja tulemist, kuid annab see-eest uusi ideid, saada põnevaid kogemusi ja proovida uudseid õpetamispraktikaid.
ELUtuba on enamasti kord kuus toimuv eelkõige ELU juhendajatele ja juhendamisest huvitujatele mõeldud õpetamiskogemuste vahetamiseks, info jagamiseks ja aruteluks.
KesKustELU tuba toimub kord kuus ning kuhu on oodatud kõik ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli akadeemilised ja mitte akadeemilised töötajad. KesKustELUtubade sarja eesmärk on toetada interdistsiplinaarse projekt- ja probleemipõhist õpetamist. Kõigis KesKustELU toas on külalisesineja.
Kevadsemester 2019 ELU toad:
aeg ja koht |
Teema ja läbiviija |
24.04 kell 12-16 T-415 |
KesKustELU tuba: "Konflikt ja motiveeriv intervjueerimine" Arno Baltin - konflikt võib olla ka suhtluskaaslase sees. Käitumisviisi määramatus võib tuleneda otsustamisraskustest, kõhklustest, ambivalentsusest aga ka oskuste ja teadmiste nappusest. Otsustamisraskustes inimest on võimalik toetada motiveeriva intervjueerimise käsitlusest pärit sarrustega. Otsustaja ei jää oma raskustega üksi, saab tuge kui lasta tal oma raskustest rääkida ja anda talle soovitud suunas liikumiseks tuge, kas teavet jagades, oma sihte sõnastada aidates, oma kõhklustest rääkida lastes. |
08.05 kell 12-16 S-422 |
KesKustELU tuba: "Konflikt ja läbirääkimised" Arno Baltin - Läbirääkimiste abil saab püüelda rahumeelse konflikti lahendamise poole. Seda nii sisekonflikti puhul läbirääkimistel iseendaga kui ka teisega. Mõned küsimused on universaalsed - kui pikk on osapoolte suhete ajavaade, kui palju on kaalul, kui suur on huvi teise poole vajadustele lahendust leida. Ehkki läbirääkimiste tarvis on välja mõeldud palju nippe-võtteid, tundub olulisem olevat vundament - hoiakud, suhtumised millega läbirääkimiste olukorda lahendama hakatakse. Vaatleme mõlemat, nii läbirääkimiste aluseks olevat arusaamist läbirääkimiste olemusest kui nendega kooskõlas olevaid võtteid. |
22.05 kell 10-14 S-422 | KesKustELU tuba: "Konflikt ja vigurhüpitamine" Arno Baltin - On teaduslike uuringutega näidatud, et vigurhüpitamine (žongleerimine) ergutab aju arengut. Kel on soovi sellisel viisil oma aju arendada ja seeläbi saada arenenud ajuga tublimaks konfliktilahendajaks, on töötuppa teretulnud. Õpime lihtsamaid palliga vigurhüpitamise võtteid. Alustame ühest pallist ja võime jõuda kuni nelja palli üheaegse hüpitamiseni välja. Kaasa tuleks võtta pika säärega sokke ja 100 g riisi iga soki kohta. |
Toimunud ELU toad 2019
KesKustELU toad:
Pille Pruulmann-Vengerfeldt "Õpiväljundite hindamine ja kaasav kursuseprogramm" (11.02.2019) - arutleti kuidas demokraatia ja kaasamise põhimõtteid klassiruumis rakendada, selliselt, et suureneks üliõpilase vastutus oma õppimise eest. Vaadati üle ainekava põhilised elemendid ja arutleti, kuidas kaasavaid meetodeid klassiruumis kasutada, millised on ohud ja võimalused. Tutvu ka Pille Pruulmann-Vengerfeldti poolt kirjutatud artikliga teemal:
Arno Baltin "Konfliktide lahendamise töötuba" (20.02.2019 ja 27.02.2019) - töötoa raames arutleti kuidas mõlemat osapoolt ära kuulates selgusele jõuda milles tüli seisneb; millised on kõige sagedamini tüli tekitavad asjaolud (panuse väärtustamine, autonoomia, õiglus, omaksvõtmine, eduvõimalus, austus); millised on olulised edasise suhtluse teemad.
Piret Jeedas "Disainmõtlemine ELUks" (08.04 ja 17.04.2019) - seminari raames tutvuti disainmõtlemise ja disaineri mõtteviisi olemusega; kogeti tiimitöö erinevaid meetodeid; sõnastati võimalused disainmõtlemise ja meetodite rakendamiseks oma juhendamispraktikas interdistsiplinaarsete projektide teostamisel.
ELUtoad:
Halliki Põlda "ELU kui andeid väärtustav ainekursus" (07.03.2019) - elukestva õppe lektor Halliki Põlda rääkis oma doktoritööst "Andekusfenomeni konstrueerimine avalikus kommunikatsioonis". Üheskoos mõtestati, kuidas saame ELU juhendajatena toetada üliõpilaste võimeid ja oskusi.
E-õppe spetsialistid Veronika Rogalevitš ja Hettel Sõrmus "Interaktiivse tahvli kiirkoolituse ABC" (15.03 ja 22.03.2019) - jagati kasulikke näpunäiteid, kuidas interaktiivsetel tahvlitel esitllust kuvada ja tahvleid kasutades õppetööd rikastada.