Kyoto Ülikooli magistrant Yukihiro Tamura, kes selle aasta teisel poolel oma uuringid TLÜ ökoloogia keskuses läbi viis, rääkis 11. detsembril 2015 toimunud seminaril puistute mineviku rekonstrueerimisest. Selleks kasutab ta erinevaid meetodeid. Drooniga tehtud 2D piltide põhjal saab luua puistust ruumilise kujutise, mille järgi omakorda selgitada välja puistu biomassi. Erinevalt kõrgustelt puudelt puursüdamikke võttes on aga hiljem aastarõngaste abil võimalik kirjeldada puude kasvamise kiirust ning erinevate häiringute, sealhulgas ka näiteks tormide mõju puude kasvule.
Yukihiro Tamurat huvitavad just uuringus kasutatavad meetodid ja nende arendusvõimalused ning uurimistöös saab ta ühendada kaks oma huvi — statistika ja looduse. Eestis paiknevad tema uuringualad Hiiumaal ja Juminda poolsaarel.
Eestisse sattus Yukihiro Tamura just oma huvi tõttu Baltimaade vastu, samuti pidas ta Eestit eksootiliseks, kuna palju Jaapanist pärit teadlasi Eestis käinud pole. Eestis naudib ta enim väiksemate rahvahulkadega seotud mugavusi ja kaunist loodust. Lisaks kiidab ta eestlaste head inglise keele oskust ning sõbralikkust. Täna on küll Yukihiro oma kodumaal tagasi, kuid plaanib kevad-suvel taas tagasi tulla, et oma uurimust jätkata.
Ӱ ülikooli ökoloogia keskusel on koostöölepe Kyoto ülikooliga Jaapanis, et viia läbi uuringuid, mis seotud taimkatte-kliima interaktsioonide ning taimkatte rekonstrueerimise ja modelleerimisega.
Yukihiro Tamura ettekandest kirjutas kokkuvõtte Anna-Helena Purre.
Ökoloogia keskuse igareedesed seminarid (kell 9:00, ruumis M-523, ) on avatud kõigile huvilistele ning neid on võimalik jälgida ka (sh järelvaatamine).