Muretsemisel ja ärevusel on selge seos. Ärevus on normaalne emotsioon, see on kohastumuslik – tagas inimeste ellujäämise. Seega on tegemist väga universaalse emotsiooniga, mis sunnib meid tegudele.
https://www.youtube.com/watch?list=PLDBvOYGTQtrw5ejnEYIe1dkEfh1haeM0m&v=eykNlrM-fzM
Kui ärevus meid aga enam ei aita, vaid hoopis takistab, on see muutunud patoloogiliseks ja sellega tuleb tegeleda. Piirist, mis on muretsemise ja mure vahel, räägib lähemalt doktorant, PERH-i psühhiaater dr Merit Kudeviita.
Merit Kudeviita lühiloeng on üks 12-st, millega tähistati 12 aasta möödumist ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ã¼likooli asutamise otsusest. Päeva fookuses oli meie kalleim vara ja esmane valik – tervis.
Olla terve, mõelda terviklikult ja toimida tervendavalt on meie kõigi võimuses. Kui teadlikult või oskuslikult me aga seda teeme? Milliseid tarku valikuid peaksime inimestena ning organisatsioonides ja ühiskonnas toimijatena tegema, et olla terved nii ise kui ka mõjutada meid ümbritseva heaolu?
12 loenguga diagnoosisimegi seisundeid, mõtestasime tähendusi, vaatlesime trende, tegime järeldusi ja pakkusime tuleviku stsenaariume. Inimesest. Organisatsioonist. Ühiskonnast.