Kuidas ma Mereakadeemias praktikal käisin

„Praktika lõppedes võin enesekindlalt alustada tööd kommunikatsioonispetsialistina,“ tunnistab ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli tudeng Agne Kaur.
Esimest korda TTÜ Eesti Mereakadeemia uksest sisse astudes tundus Kopli tänava lõpus asuv hoone väga aukartustäratav – võib-olla ka seetõttu, et mind ootas vestlus, millest sõltus praktikale saamine.
Hoonesse sisenedes tardusin. Mind hõikas vahiohvitser – ilmselt oli minu kui eksinu ilme palja silmaga nähtav. Õnneks juhatas vormi kandnud õppur mind õigesse kabinetti.
Kommunikatsioonijuhti ja turundusjuhi rohked küsimused muutsid mu kohmetuks. Rääkisin küll, millised on minu ootused, aga jäin hätta ülevaatega sellest, milline on minu ettekujutus kommunikatsioonijuhi tööst. Seda väga lihtsal põhjusel: mul puudus kogemus.
Lubati kohe tööle
Sügisel alustasin ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikoolis magistriõpinguid kommunikatsiooni erialal ning keele ja sotsiaalse kommunikatsiooni suunal, kus on kohustus läbida ka praktika. Kohe kui nägin Mereakadeemia pakkumist, tundsin, et see on midagi mulle. Tegin ka eeltööd, uurisin, mida praktika endast kujutama hakkab. Sain kinnitust, et tegemist on osaluspraktikaga, kus kohe tööle rakendatakse.
Langetasin otsuse kiiresti. Detsembri lõpus kandideerisin ja jaanuari alguses käisin vestlusel ning proovipäeval. Praktiseerimisega alustasin veebruari alguses ja 1. aprillil kaitsen kahe kuu jooksul tehtud tööd Mereakadeemia juhtkonna ja üliõpilasnõukogu ees.
Kahe viimase aasta jooksul on Mereakadeemia kommunikatsioonijuht Jane Niit eest vedanud praktikaprogrammi, mis on mõeldud eelkõige kommunikatsiooni, ajakirjanduse ja meedia tudengitele. Tänaseks on praktika edukalt lõpetanud üheksa noort ja nii mõnigi neist on olnud ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli tudeng nagu minagi.
Märtsis alustas kommunikatsioonijuhi alluvuses tööd uus turundus- ja kommunikatsioonispetsialist, kes aasta tagasi samas praktikaprogrammis osales. Ka tema on Tallina Ülikooli vilistlane, lõpetanud BFM-is suhtekorralduse eriala.
Panus merekultuuri
Kuna Merekultuuriaasta 2016 merehariduse ja -ohutuse teema eestvedaja on ju just Mereakadeemia, oli ka minul võimalik kaasa aidata selle projekti õnnestumisele.
Tegelesin haridusprogrammi „Näoga mere poole“, koolikülastuste kajastamisega Mereakadeemia kodulehel, infokirjades ja sotsiaalmeedias. Sotsiaalmeedias ja uudiskirjades levitasin ka infot suvekooli kohta, mis on mõeldud kõikidele kommunikatsiooni-, ajakirjandus- ja meediatudengitele.
Loomulikult sain praktika jooksul suurepärase ülevaate sellest, milline kommunikatsioonijuhi töö välja näeb, milliste ülesannetega ta kokku puutub. Praktikat alustades poleks ma arvanud, et mind kaastakse nii paljudesse ettevõtmistesse.
Tänu iganädalastele infokirjade koostamisele, merekultuuriaasta tutvustamisele, üritustele kaasa aitamisele, messidel osalemisele ja persoonilugude kirjutamisele arenesin lühikese aja jooksul märkimisväärselt. Tunnen, et praktika lõppedes võin enesekindlalt alustada tööd kommunikatsioonispetsialistina.
Kirjutas:
AGNE KAUR