Disainmõtlemisest kõrghariduses - DesignIT

Algas Erasmus + projekt "Disainimõtlemine kõrghariduses, et edendada inimesekeskset innovatsiooni äris ja ühiskonnas - DesignIT”
Ӱ Ülikooli Digitehnoloogiate Instituudi Haridustehnoloogia keskus koordineerib Erasmus + projekti DesignIT - Disainimõtlemine kõrghariduses (1.09.2017 - 31.08.2019)
DesignIT sihiks on kujundada kõrghariduses õppijatel ettevõtlusalaseid oskusi, projekt loob tehnoloogiaga toetatud mängustatud disainimõtlemise lähenemisviisi, et toetada õppijate loovust väljaspool kasti igapäevaelulisi probleeme lahendades.
Projekti väljundiks on õppijate paremad oskused oma ideid loovalt ellu viia äris ja sotsiaalses ettevõtluses. Projekt arendab õppijates võimekust olla oma loometegevuse kaudu aktiivsed kodanikud. Õppejõududele pakub projekt disainimõtlemise rakendamist võimaldavaid õppematerjale, mis on kantud mängustamise ja tehnoloogia võimalustest. Projektis loodud lähenemisviisi katsetatakse neljas kõrg- ja rakenduskoolis Eestis, Soomes, Kreekas ja Portugalis. Projekti partnerid on Ӱ Ülikool, Porto Polütehniline Ülikool Portugalist, Metropolia Rakenduskõrgkool Soomest, Center for Research and Technology Hellas Kreekast ja Thessaloniki Ülikool Kreekast. Projekti koordineerib Kai Pata Ӱ ÜǴDZ, Digitehnoloogiate Instituudi Haridustehnoloogia Keskusest.
Projekti esimesel töökohtumisel Voloses, Thessaloniki Ülikoolis (26-27.10.2017) arutas projekti meeskond, kuidas uurida disainimõtlemise õpetamise situatsiooni kõrghariduses ja rakenduskõrgkoolides projekti partnerriikides. Ӱ Ülikoolis on disainimõtlemise suurim kasutusvaldkond interdistsiplinaarsetes ELU projektides, aga ka teistes projektipõhiselt õpetatud ainekursustes.
Kavandati, kuidas mängustada tehnoloogia toel disainimõtlemise kasutajate vajaduste kaardistamise ja ideeloome protsessi etappe. Projekti esimesed mängustatud disainimõtlemise võimalused valmivad ja tulevad katsetamisele juba 2018 a. sügiseseks.
Vanemteadur Kai Pata, DesignIt projektijuht