Viimased vabad kohad disainmõtlemise seminaril 22. novembril!
Loodus- ja terviseteaduste instituut
Lisa kalendrisse
iCal calendarTule ja saa osa 3-tunnisest praktilisest koosloome ja disainmõtlemise seminarist 22. novembril kell 12.00-15.00 ruumis T-304!
3-tunnise praktilise koosloome ja disainmõtlemise seminari jooksul saad teada:
- mis on disainmõtlemine ja koosloome;
- millised on disainmõtlemise peamised tööriistad;
- kuidas kasutada lihtsamaid meeskonnatööd soodustavaid tööriistu.
Disainmõtlemine kui inimese vajadustest lähtuv probleemilahendamise protsess on maailmas järjest enam populaarsust kogunud. Tihti nimetatakse disainmõtlemist ka inimkeskseks innovatsiooniprotsessiks. Disainmõtlemine kui mõtteviis ja protsess kombineerib erinevatest distsipliinidest pärinevaid ideid ja tööriistu ning selle tulemuseks on uus toode, protsess (nt teenus) või süsteem.
Disainmõtlemine põhineb kõigi oluliste osapoolte kaasamisel ja multidistsiplinaarsete meeskondade koostööl ehk koosloomel. Koosloome tähendab erinevuste kokku toomist ja nendega hakkamasaamist. On loomulik, et inimesed eelistavad pigem töötada endasarnaste inimestega. Ehkki omavahelise läbisaamise mõttes meeldiv, peidab tendents ühetaolisuse poole suurt ohtu, sest nii kaotatakse enesekriitika ning tekivad valearusaamad.
Seminari viib läbi Eestis suurima kogemusega koosloomejuht ja disainmõtlemise ekspert Rasmus Pedanik. Rasmusel on üle 10 aasta kogemust erinevate arendusprogrammide disainimisel ja koolitamisel. Viimased neli aastat on Rasmus peamiselt juhtinud disainmõtlemise ja koosloome töötubasid. Rasmus õpib Tartu Ülikoolis doktorantuuris ja tema uurimistöö teemaks on erinevad probleemide lahendamise metoodikad.
NB! Osalejate arv on piiratud ning kuna tahtjaid on rohkem kui kohti, siis palume eelnevalt teavitada, kui seminaril osaleda ikkagi ei saa! Seminari läbiviimiseks on maksimaalne osalejate arv 20.
Seminar toimub TLÜ TEE tegevus B23 "Interdistsiplinaarsete õppekava meeskonade tugiprogrammi välja töötamin ja rakendamine" raames.