
Treenerite supervisioon
Loodus- ja terviseteaduste instituut
Pakume regulaarset treenerite supervisiooni, ehk töönõustamist. Fookuses on treenerite endi vaimse heaolu ja pingetega toimetuleku oskuste arendamine ja toetamine. Treenerite enda vaimne heaolu ja tervis on vajalik baasressurss toimetulekuks töös.
- 10.00 - 13.00
Sihtgrupp
Eri spordialade ja tasemete treenerid, kellel on soovi toetada enda vaimset heaolu ja tööalast toimetulekut.
·¡±ð²õ³¾Ã¤°ù°ì
Saada tuge oma vaimsele heaolule treenerina ja arendada pingetega toimetuleku oskust, et hoida töötervist, sh ennetada läbipõlemist, luua ja arendada töökultuuri.
Sisu
Treeneri töö keskmes on töö inimestega, nende juhendamine, arendamine, motiveerimine ja õpetamine, ehk suures pildis teiste inimeste mõjutamine. Sellises kontekstis on mõistlik eeldada, et treeneri pädevus ei saa seisneda üksnes spordi mõistmises ja enda alaspetsiifiliste oskuste olemasolus. Professionaalsete oskuste ja teadmiste kõrval olulisel kohal treeneri töö efektiivsuses ongi mõjutaja ise – ehk treener! Seega, iseendaga tegelemine, enda järjepideva isikliku arengu toetamine, eneseteadlikkus ja enda sisemise tasakaalu eest hoolitsemine peaksid olema olulised teemad ka treenerite tugisüsteemis.
Seega, pakume regulaarset treenerite supervisiooni, ehk töönõustamist, mille fookuses on treenerite endi vaimse heaolu ja pingetega toimetuleku oskuste arendamine ja toetamine. Treenerite enda vaimne heaolu ja tervis on vajalik baasressurss toimetulekuks väljakutsuva ja pingelise tööga, kui ka efektiivse ja arengut toetava treeningkliima loomiseks ning sportlastega toimivate suhete säilitamiseks.
Supervisioonide käigus analüüsime treenerite keerukaid praktilisi olukordi ning juhtumeid, et nendele näidetele toetudes arendada eneseteadlikkuse ja enesejuhtimise oskuseid. Oma tegevuse ja arengu refleksiioonid supervisioonide käigus lubavad treeneritel mõista paremini enda professionaalset identiteedi ja avastada enda isiklikke ressursse. Grupipõhine supervisioon pakub õppimise ja arenguvõimalusi ka kaasosalejate olukordade, juhtumite ja mõtete kaudu.
Koolitaja
Snezana Stoljarova, kel on psühholoogia magistrikraad lisaerialaga sporditeadustes, suundumusega spordipsühholoogiale, praktiline kogemus treeningute juhendamisest ja vaatlusel.
Ajakava
Lisainfo
Katrin Soidra-Zujev
Täiendusõppe koolitusjuht
e-mail: katrin.soidra-zujev@tlu.ee
Tel 639 1751