
Tehnoloogilised rakendused kehalise sporditreeningu juhtimisel
Loodus- ja terviseteaduste instituut
Kursusel saad teadmised ja oskused infotehnoloogiliste vahendite rakendamiseks sporditreeningu juhtimisel ja organiseerimisel.
- 10.00 - 17.15
Tehnoloogilised lahendused nagu kantavad sensortehnoloogiad, reaalajas andmete töötlus ja tagasisidestamine, tehisintellekti (AI) kasutamine jne on muutunud sporditreeningu juhtimist operatiivsemaks ja individuaalsemaks ning nende tehnoloogiate valdamine on muutumas treeneritöö põhikompetentsi osaks ja konkurentsieeliseks. Koolitusel käsitletakse erinevaid tehnoloogia kasutamise valdkondi sporditreeningu juhtimisel ja organiseerimisel, seostatuna sporditreeningu aluseks olevate bioloogiliste, psühholoogiliste ja sotsiaalsete arusaamadega.
Mida õpitakse?
- Treeningtöö organiseerimise ja sportlastega suhtlemise rakendused.
- Liigutustegevuse hindamisega seotud video- ja biomehhaanilisi parameetreid mõõtvate andurtehnoloogiate põhised lahendused.
- Välise koormuse ja akuutsete füsioloogiliste reaktsioonide monitoorimise tehnoloogiad.
- Treeningjuhtimise tarkvaralised ja andmetöötluslikud lahendused.
- Taastumisega seotud stressitaseme, une ja toitumise monitoorimise tehnoloogiad ja tarkvaralised lahendused.
Milline on õpitulemus?
Tunneb kaasaegseid sporditreeningu organiseerimise, juhtimise ja hõlbustamise tehnoloogilisi võimalusi ja nende rakendamise meetodeid. Hindab nende abil nii liigutuste sooritamise taset kui ka kehalise sooritusvõime eri komponentide funktsionaalset taset ja kasutab neist lähtuvat tagasisidet treeningute planeerimisel ja läbiviimisel.
Kasutab infotehnoloogiat sporditreeninguga seotud info kogumiseks, haldamiseks ja mõtestatud jagamiseks.
Keda ootame koolitusele
spordialade kutsetunnistusega treenerid, kehalise kasvatuse õpetajad, liikumisõpetajad, sportlased, personaaltreenerid, sporditöötajad eri valdkondades.
Kursusel osalejad valitakse motivatsioonikirjade alusel ja teavitatakse osalema pääsust personaalselt hiljemlat 20.09.24 kuupäevaga.
Koolitajad:
Indrek Rannamaa - TLÜ spordibioloogia dotsent
Kristjan Port - TLÜ tervisekäitumise ja spordibioloogia professor,
Karmen Reinpõld – TLÜ laori tehniline spetsialist, jalgrattaspordi treener.
Kert Martma - TLÜ üld- ja anorgaanilise keemia lektor, jalgrattaspordi treener.
Kursuse ajakava:
11.10.24 kl 10:00-13:15 Tehnoloogia roll kaasaegses sporditreeningus | |
11.10.24 kl 14:00-17:15 Treeningtöö organiseerimise ja sportlastega suhtlemise rakendused | |
12.10.24 kl 9:30-16:45 Liigutustegevuse hindamise ja tagasisidestamisega seotud video- ja biomehhaanilisi parameetreid mõõtvate andurtehnoloogiate põhised lahendused | |
15.11.24 kl 10:00-17:15 Välise koormuse akuutsete füsioloogiliste reaktsioonide ja taastumise monitoorimise tehnoloogiad | |
16.11.24 kl 9:30-16:45 Treeningjuhtimise tarkvaralised ja andmetöötluslikud lahendused |
Kuidas õpitakse?
Koolitus toimub kontaktõppena auditooriumis. Osalemine kontaktõppes 100 % kohustuslik.
Praktilistes tegevustes kasutatakse TLÜ sooritusvõime analüüsi laborit ning TLÜ spordisaale.
Õppijal tuleb koolitusel iseseisvatööna koostada Individuaalselt argumenteeritud plaan infotehnoloogiliste vahendite kasutamisest konkreetse spordiala treeningrühma või sportlase treeningu juhtimisel ja organiseerimisel.
Osalemise tingimused ja maksumus
Täienduskoolitus on sihtgruppi kuuluvateke osalejatele TASUTA, kuna on toetatud Euroopa Sotsiaalfondi tegevusest "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine".
Hinnanguliselt on koolituse hind ühele osalejale 596 eurot. Koolitusele mitteilmumisel või koolituse katkestamisel on täiendusõppe pakkujal õigus nõuda leppetrahvi kogumaksumuse ulatuses. Koolitusele registreerides kinnitan, et osalen kursusel täismahus (100% koolitustundidest).
NB! Palume arvestada, et kursusele registreerudes ei ole te automaatselt kursuse õppegruppi arvatud. Kursusel osalejate valiku kriteeriumiks on sihtgruppi kuulumine ning motivatsioonikirja täitmine kohe registreerimisel.
Registreerinud osalejatega võetakse enne kursuse algust ühendust hiljemalt 20.09.24 ja antakse teada, kas olete õppegruppi arvatud.
Koolitus on rahastatud Euroopa Sotsiaalfondi tegevusest "Täiskasvanuhariduse arendamine ja mitteformaalsete õppimisvõimaluste pakkumine" (ESF VÕTI).