
Psühholoogilised aspektid spordivigastuste juures
Loodus- ja terviseteaduste instituut
Tule ja täiend oma teadmistepagasit ja harjutusvara liikumistundide läbiviimiseks kasutades erievaid liikumisvahendeid ja loovülesandeid.
10.00 - 14.00
Koolituse eesmärk
täiendada oma oskustepagasit treenerina spordipsühholoogiliste võtetega, mille kasutamine aitab luua usalduslikku kontakti ning hoida treenitavat sportlast või õpilast jätkusuutlikult spordiga tegelemas
Sihtgrupp
kehalise kasvatuse õpetaja, eri spordialade treenerid või instruktorid, liikumisõpetajad.
Koolituse sisu
Spordiga tihtipeale kaasnevad vigastused. Vigastustega aga peale füüsiliste tagasilöökide ja raskuste kaasnevad ka psühholoogilised. Negatiivne vigastuse mõju võib hõlmata sportlase motivatsiooni langust, ärevust taasvigastamise ees, enesekindluse kadu, stressi ja koguni depressiooni. Nende tagajärgede arvu, ulatust, ja kestust mõjutab päris palju see, kuidas sportlane vigastusele reageerib ja taastumise protsessiga toime tuleb. Ka sportlast ümbritsev kontekst mängib siin olulist rolli. Spordivigastuste psühholoogilised aspektid ja tegurid. Kuidas psühholoogilised tegurid võivad olla seotud vigastuste tekkimisega. Vigastusele reageerimise ja taastumise psühholoogilised mudelid. Vigastatud sportlase rehabilitatsiooniprotsessi toetamine praktiliste nõuannete abil. Mida saab treener ja/või füsioterapeut teha selleks, et trenni naaseks nii füüsiliselt, kui ka vaimselt taastunud sportlane.
Koolitusel käsitletavad teemad:
- Vigastuseelsed psühholoogilised tegurid.
- Vigastusele reageerimise ja taastumise psühholoogia.
- Vigastusega toimetulek ja selle toetamine.
Koolituse maht
5 ak tundi
ձ辱±¹Ã¤±ôÂá³Ü²Ô»å
Tunneb harjutusvara, mänge ja loovülesandeid, millega rikastada liikumistegevust; lõimib eri ainevaldkondi liikumitegevuse teemadega. Kasutab erimevaid vahendeid loovalt, mänguliselt ja mitmekülgselt.
Toimumise koht
Veebikeskkond Zoom.
Registreerimine
Koolitusele saab registreerida kuni 11.05.2023. Koolituse hind on 65 €.
Lisainfo: Katrin Soidra-Zujev