
Õpetajate koosloome toetamine MATIK õppevaldkonnas
Haridusteaduste instituut
-
Koolitusel leiavad käsitlust aktuaalsed säästva arengu teemad ning koolitus aitab kujundada valmisolekut ja oskusi, et rakendada MATIK vahendite lõimimise oskust säästva arengu ja ringmajanduse eesmärkidega!
Säästva arengu teema on hetkel väga aktuaalne. See õpetajatele suunatud koolitus keskendub MATIK vahendite lõimimisele säästva arengu ja ringmajanduse eesmärkidega. Üks koolitajatest on TLÜ jätkusuutliku arengu dotsent Mihkel Kangur, kes ise on öelnud nii: "Olen viimastel aastatel üha enam keskendunud säästva arengu haridusele ja Gaia haridusele, lootuses, et meil on läbi hariduse võimalik muuta ühiskonna kurssi."
Kellele?
Koolitusele ootame tegevõpetajaid, sh klassiõpetajad, matemaatikaõpetajad, informaatikaõpetajad, keemiaõpetajad, füüsikaõpetajad, bioloogiaõpetajad, tehnoloogiaõpetajad jt LTT õpetajad.
Kuidas?
Kursuse raames on planeeritud kokku 8 koolituspäeva, mis toimuvad ülikoolis, põimõpperuumis või osalevate koolide õppelaborites. Koolituste vahepealsel perioodil teevad koolide meeskonnad ja koolide ülesed õpikogukonnad iseseisvat tööd, koos luues ja uurides uute meetodite rakendamist. Põimõpe viiakse läbi videokonverentsi tarkvara kaasabil põimõpperuumis, kus õppijad jagunevad füüsilise klassiruumi ja oma kodude vahel. Põimõpperuumi võimalikud eelised ilmnevad virtuaalõppega võrreldes praktikumide ja muude käed külge koolitusvormide kaudu. Põimõpe võimaldab klassiruumis toimuvast õppest tehnoloogia toel aktiivselt osa võtta ka neil õppijatel, kellel füüsiline kohalolek pole võimalik (nt õppijate hajutamise, riskirühma kuulumise, tervislikel vms põhjustel).
Koolituse tulemusel õppija:
- teab MATIK õppe rakendamise põhimõtteid ja võimalusi;
- tunneb uuenduslikke digiõppe praktikaid;
- teab, kuidas rakendada digivahendite võimalusi ja oskab läbi viia MATIK-meetoditel põhinevaid tunde;
- tunneb uudseid haridustehnoloogilisi vahendeid;
rakendab MATIK õpiülesanded ja koostab H5P-tarkvaras interaktiivseid õpiülesandeid; - loob koostöiselt teiste õpetajatega digiõppevaldkonna materjale.
Teemad
- Tutvumine MATIK vahenditega.
- MATIK vahendite lõimimine eri ainevaldkondades, õppetegevuste koosloome, katsetamine klassiruumis.
- MATIK vahendite lõimimine säästva arengu ja ringmajanduse eesmärkidega.
- MATIK vahendite kasutamise digipedagoogikate väljatöötamine.
- MATIK vahendite kasutamine formaal- ja mitteformaalses õpikeskkonnas.
- MATIK vahendite kasutamine ettevõtlusõppes.
- MATIK vahenditega õpetamine distants- ja hübriidõppes.
- MATIK vahenditele H5P interaktiivsete õppematerjalide loomine.
Koolitus viiakse läbi Euroopa Liidu Euroopa Sotsiaalfondi toel.