
Mitmekesisus, võrdne kohtlemine ja kaasatus töökohal
Ühiskonnateaduste instituut
Kui tahad olla osa ettevõttest, kus iga töötaja on oluline, siis osale koolitusel "Võrdne kohtlemine, mitmekesisus ja kaasatus töökohal" – koht, kus sinu panus loeb.
10.00 - 17.00
Varasem tagasiside: Kõik teemad paelusid väga ja olid vajalikud. Sain palju praktilist ja vajalikku infot, konkreetsed näited ja teiste kogemused olid väga kasulikud teada saada. Põnev oli kuulda erinevaid kohtulahendeid. Sain aru, et oleme selle teemaga oma asutuses alles lapsekingades.
Koolitusel leitakse vastused küsimustele:
- Kuidas tuvastada ja ületada eelarvamusi ning luua avatud suhtumine erinevatesse vaadetesse?
- Kuidas edendada avatud ja tõhusat suhtlust erinevate taustade ja mõtteviisidega töökaaslastega?
- Kuidas luua keskkond, kus kõik töötajad tunnevad end võrdselt hinnatuna?
- Mis on mitmekesisus ja kaasatus?
- Milline on mitmekesisuse ja kaasatusega tegelemise kasu töökeskkonnas?
- Kust tulevad stereotüübid ja eelarvamused ning kuidas neid ületada ja luua avatud suhtumine erinevatesse inimestesse?
- Kuidas edendada avatud ja tõhusat suhtlust erinevate taustade ja mõtteviisidega töökaaslastega?
- Kuidas luua keskkond, kus kõik töötajad tunnevad end võrdselt hinnatuna?
- Mida tähendab võrdne kohtlemine ja diskrimineerimise keeld, sh seadusandlik raamistus?
- Millised on tööandja kohustused ja võimalused võrdse kohtlemise põhimõtte rakendamisel?
Milliseid oskusi koolitus pakub?
Koolitus annab teadmisi sellest, mis on mitmekesisus ja kaasatus, ning oskusi, kuidas luua mitmekesisust väärtustavat ja kaasavat töökeskkonda. Koolitusel osaleja õpib märkama oma stereotüüpe ja eelarvamusi ning vähendama nende mõju oma käitumisele. Samuti saab osaleja ülevaate võrdse kohtlemise teemat puudutavatest seadustest. Ühtlasi saab ta teada, millised kohustused ja võimalused ühel organisatsioonil neist tulenevalt on. Ta õpib, mida tähendab diskrimineerimine ja ahistamine ning kuidas neid ennetada või reageerida kui neid siiski esineb.
Kuidas koolitus toimub?
Koolitus on intensiivne ja praktilise iseloomuga, kus kõik osalejad saavad aruteludes ja rühmatöödes kaasa lüüa. Koolituselt saadud oskused ja teadmised jäävad kõikidele osalejatele töökeskkonnas harjutamiseks ja rakendamiseks.
Kellele koolitus mõeldud on?
-
Juhid: Võrdne kohtlemine ja kaasamine aitab luua töötajatele keskkonna, kus kõik tunnevad end väärtustatuna. See suurendab meeskonna motivatsiooni ja aitab vältida konflikte, mis võivad mõjutada ettevõtte tulemuslikkust.
-
·¡³Ù³Ù±ð±¹Ãµ³ÙÂá²¹»å: Mitmekesiste meeskondade loomine ja nende kaasamine suurendab innovatsiooni ning loob uusi ärivõimalusi. See aitab ettevõttel kohanduda muutuva turu ja klientide vajadustega, andes konkurentsieelise. Lisaks aitab paremini täita aruandekohustust võrdse kohtlemise osas.
-
Personalijuhid: Võrdne kohtlemine aitab vältida diskrimineerimist ning tagada positiivne töökultuur, mis toetab töötajate püsimist ja arengut.
- °Õöö³Ù²¹Âá²¹»å: Võrdse kohtlemise ja kaasamise koolitus aitab mõista, kuidas luua toetav ja austav töökeskkond, kus igaüks tunneb end kuuluvana. See aitab vähendada eelarvamusi ja konflikte, suurendades meeskonnatööd ja töörahulolu ning panustades ettevõtte edukusse.
Kes on koolitaja?
Eesti Inimõiguste Keskuse ekspert Helen Talalaev - Mitmekesisuse ja kaasatuse valdkonna juht. Helen töötab inimõiguste keskuses selle nimel, et aina enam tööandjaid õpiks oma töötajaid, kliente ja koostööpartnereid väärtustama, sõltumata nende erinevustest või eripäradest. Selleks veab ta mitmekesisuse võrgustikku, kuhu kuuluvad mitmekesisuse kokkuleppega liitunud ja "Austame erinevusi" märgise saanud organisatsioonid.
Ühiskonnateaduste instituudi teiste koolitustega saad tutvuda SIIN.