
Kassi käitumine ja heaolu
Loodus- ja terviseteaduste instituut
- 10.00 - 17.15
Mis on koolituse eesmärk?
Teadmised kodukassi käitumise ja heaolu valdkonna kaasaegsetest käsitlustlustest.
Mis on koolituse sisu?
Evolutsioon, kassi põlvnemine ja kodustamine. Tõugude erinevused. Kasside käitumine. Kasside heaolu. Kasside vajadused. Kasside isiksuse uuringud. Kasside ontogenees. Koduskassi käitumist mõjutavad geenid ja epigeneetika. Kassi meeled. Kassi emotsioonid. Kassi kognitsioon. Kommunikatsioon kassiga: käitumise haldamine ja õpetamine.
Koolituse lõppedes osaleja teab ja oskab
Tunneb kodukassi käitumise ja heaolu valdkonna põhimõisteid. Teab kodukassi evolutsiooni ja põlvnemist, kodukassi eri tõugude eripärasid. Omab algteadmisi kassi ontogeneesist ja geneetikast. Omab algteadmisi kassi meelte, tunnetuse ja isiksuse kohta. Kirjeldab kodukassi vajadusi. Tunneb ära eetilised ja teadmistepõhised pidamis-, koolitus- ja haldamismeetodid.
Keda ootame osalema:
Kõiki teemast huvitatuid.
Tervisejuhid ja rekreatsioonikorralduse spetsialistid, meditsiinitöötajad (psühhiaatrid, arstid, hambaarstid, meditsiiniõed, vaimse tervise õed), hooldustöötajad, töötervishoiuspetsialistid ja personalijuhid; igapäevaselt loomadega tegelevad spetsialistid (veterinaarid ja veterinaari assistendid, loomakasvatajad, looma treenerid, loomajuhid ja talitajad); avaliku sektori keskkonna- sotsiaal- haridus-, rekreatsiooni- ja rehabilitatsiooni valdkonna spetsialistid.
Ajakava
Etteantud ajas tuleb läbida veebiloengud ja iseseisev töö ning osaleda praktikumis
Koolitaja: Laura Kiiroja
MA semiootika ja kultuuriteooria erialal.
Doktorikraad omandamisel loomade käitumise valdkonnas (Dalhousie Ülikool, Kanada)
Laura Kiiroja spetsialiseerus bakalaureuseõpingute ajal zoosemiootikale ning uuris loomade käitumist, kommunikatsiooni ja inimese-looma suhteid. Omab aastatepikkust erialase praktilise töö kogemust (Norras, Saksamaal ja Ameerikas) väga erinevate loomaliikidega (punarebased, maod, alligaatorid, makaagid, elevandid, piisonid ja koiotid). Tema suurim kirg on aga hundid. Nendega töötas ta otsekontaktis nii Ameerikas kui Saksamaal. Alates 2018. aastast on Laura juhendanud kasside heaolu ja käitumise teemalisi kursusi Eestis. Praegu lõpetab Laura õpinguid Kanadas Dalhousie Ülikoolis interdistsiplinaarse doktorantuuri programmis, keskendudes oma doktoritöös koerte olfaktoorsetele võimetele biomeditsiinis.
Registreerimine