Kohtumine Põhja-Aafrika prantsuskeelse kirjanduse mineviku ja olevikuga
Lisa kalendrisse
iCal calendarReedel, 21. aprillil toimub ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ã¼likoolis ürituste sari, mis pakub ülevaadet prantsuskeelse kirjanduse minevikust ja tänapäevast. Prantsuse ajakirjanik Bernard Magnier ja Maroko kirjanik Abdellah Baïda tutvustavad seminari ja avaliku (sünkroontõlkega) loengu vormis prantsuskeelset kirjandust.
Ajakava
10.30–12.00 Bernard Magnier, Ecrire en français, venir d’ailleurs, avalik loeng prantsuse keeles, ruum S-422 (Narva mnt 29, Silva maja)
17.30–19.00 Bernard Magnier ja Abdellah Baïda, Le Panorama des littératures francophones d’Afrique (ülevaade Aafrika prantsuskeelsest kirjandusest). Konverents on prantsuse keeles sünkroontõlkega eesti keelde, ruum M-218 (Uus-Sadama 5, Mare maja)
Esinejad
Koostanud: Laura Kunman, Anna Minchenkova
Abdellah Baïda on sündinud 8. juunil 1967 Marokos, Tiznitis. Ta on kriitik, kirjanik, kirjandusteadlane ja professor Mohamed V ülikoolis Rabatis. Ta nomineeriti teose "Le dernier salto" ("Viimane salto") eest prestiižsele preemiale "Prix Grand Atlas 2014". Ta on välja andnud mitu teost, mis puudutavad prantsuskeelse kirjanduse eri aspekte. Ta korraldab regulaarselt frankofoonsete kirjanike kohtumisi ning räägib meedias kirjanduslikest uuendustest.
Abdellah Baïda teosed käsitlevad araabia kultuuriruumi probleeme. Olulisi religioosseid ja ühiskondlikke teemasid vaatleb ta läbi huumoriprisma. Tema uus teos "Nom d’un chien" ("Koeranimi") räägib Koerarahva ebaõnnest islamis. Peategelase nimi tähendab araabia keeles koera ning selle nime tõttu on teda ennast lapsepõlves kiusatud. Ta alustab võitlust, et leida võimalus oma lapsele teise nime andmiseks.
Bernard Magnieri ja Abdellah Baïda loeng on kindlasti silmaringi laiendav ja aitab seda kultuuri paremini mõista.
Koostanud: Gerdel-Gris Sibrik ja Ülle Jõesaar
Korraldajad
ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Humanitaarteaduste instituut, Lääne-Euroopa uuringute akadeemiline suund.
Üritus toimub koostöös Prantsuskeelsete kultuuride keskuse ja Eesti Prantsuse keele Õpetajate Ühinguga.
Rohkem infot
Aleksandra Ljalikova