Pressiteade

Stardib alustavate koolijuhtide arenguprogrammi kümnes lend

29. – 30. jaanuaril koguneb Pärnus 22 alustavat koolijuhti, et poolteist aastat kestva programmi vältel täiendada oma ametialaseid pädevusi, jagada kogemusi ning leida tuge ja mõttekaaslasi uude rolli sisseelamisel. Kümne aastaga on alustavate koolijuhtide arenguprogrammi läbinud kokku ligi 150 koolijuhti.

Alustavate koolijuhtide arenguprogrammi kümnes lend
Alustavate koolijuhtide arenguprogrammi kümnes lend

Igal aastal alustab koolijuhi ametis esmakordselt tööd umbes 40 inimest. Nende seas on õppe- ja arendusjuhte, õpetajaid, tipp- ja keskastmejuhte teistest valdkondadest, kuid ka haridusametnikke, ettevõtjaid ja kohaliku kogukonna eestvedajaid. Alustavate koolijuhtide toetamiseks on loodud arenguprogramm, mis kestab poolteist aastat.

ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli Haridusjuhtimise Akadeemia arenguprogrammide konsultant Helen Sabrak märgib, et kõik 22 tänavu programmis osalevat koolijuhti on ametis olnud vähem kui kaks aastat. “Nende jaoks on oluline põimida igapäevatöö teemad kaasaegse teaduspõhise vaatega ning vahetada oma kogemusi teiste koolijuhtidega.“

Arenguprogrammi jooksul kohtutakse kaheksal korral kahepäevasel seminaril, kus omandatakse teadmisi ja oskusi, mis aitavad koolijuhi ametis rakendada õppimist toetavaid juhtimisviise ja luua tõhusaid koostöösuhteid nii koolis kui ka väljaspool. Seminaride vahepeal lahendavad osalejad iseseisvaid ülesandeid, et kinnistada õpitut ja siduda see oma igapäevatööga.

Kõigil osalejatel on programmi jooksul isiklik mentor – kogenud haridusjuht, kes toetab neid õpingute jooksul. Mentor on kuulaja, peegeldaja ja suunajana, aidates alustaval juhil paremini mõtestada oma rolli ning leida lahendusi ees seisvatele väljakutsetele.

Arenguprogrammi esimene lend alustas 2015. aastal ning sellest ajast on koolituse läbinud ligi 150 koolijuhti. Traditsiooniliselt on programmi vastu suur huvi. Nii ka sel korral. Tänavusse, juba kümnendasse lendu, kandideeris 32 üldharidus- ja huvikooli juhti üle Eesti.

Täiendav teave programmi kohta on leitav TLÜ Haridusjuhtimise Akadeemia kodulehelt.

Programmi läbiviimist rahastavad Tegevuse „Haridus- ja noortevaldkonna töötajate esma- ja täiendusõpe ning järelkasv“ raames Eesti riik ja Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfond+ vahenditest.