Klassiõpetajate suveülikool näitas õpetajatöö rõõme ja väljakutseid rahvusvahelisel tasandil 

8. augustil jõudis lõpule Saksamaal Vechta Ülikoolis toimunud rahvusvaheline suveülikool klassiõpetajaks õppivatele tudengitele Eestist, Saksamaalt, Itaaliast ja Austriast. Suveülikooli raames toimusid kahe nädala jooksul loengud erinevate ülikoolide õppejõudude juhendamisel ja koolide külastused. 

klassiõpetajate suveülikool

 

Ӱ Ülikooli haridusteaduste instituudi nooremteadur Kaidi Nurmik ja muusikadidaktika nooremlektor Heddi Reinsalu rõhutavad, et taolised kogemused aitavad tudengitel silmaringi laiendada ja erinevate riikide näidetest õppida. 

Kaidi ja Heddi viisid suvekoolis läbi loengu “Integrated learning activities outside the classroom, including music”. Õppejõud märgivad, et erinevaid teemasid või aineid lõimides jäetakse muusika sageli tähelepanuta. „Seepärast oli hea võimalus arutleda ja tudengitega läbi mängida võimalusi muusika integreerimiseks, muuhulgas looduses ja loodusest õppides.“

Suveülikoolis osalenud Eesti tudengid Alina, Melody ja Karolin lisavad, et suveülikool andis hea võimaluse näha õpetajatöö rõõme ja väljakutseid läbi nelja erineva riigi haridussüsteemi, laiendada erialast võrgustikku rahvusvahelisel tasandil ning jagada mõtteid teiste riikide tulevaste õpetajatega. „Julgustame ka teisi üliõpilasi taolistes projektides osalema.“

31. juulist kuni 8. augustini kestnud suveülikool viidi ellu projekti MAPS (International Mobility in the Master of Primary School Education) raames, kus on projektipartneriteks Vechta Ülikool, Ӱ Ülikool ja Bozen-Bolzano Vaba Ülikool.