Eestit tutvustava interaktiivse keskkonna esitlus: Tosin küsimust Eesti kohta
Lisa kalendrisse
iCal calendarReedel, 3. oktoobri kell 16–18 esitletakse Ӱ Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakooli Supernova kinosaalis Eestit tutvustavat interaktiivset keskkonda “Tosin küsimust Eesti kohta” ja selle tarvis loodud 12 lühifilmi. Oma tööd esitlevad Balti Filmi- ja Meediakooli tudengid, filmikunsti osakonna juhataja Elen Lotman ning Balti Filmi- ja Meediakooli direktor Katrin Saks ning Eesti Instituudi direktor Karlo Funk.
“Tosin küsimust Eesti kohta”, mis ajendatud Eesti Instituudi populaarsest trükisest, tutvustab Eestit ja eestlasi läbi küsimustest inspireeritud lühifilmide, töölehtede ning blogi. Keskkond on loodud interaktiivseks eesti keele õpetamiseks ja eesti kultuuri tutvustamiseks. Tosinale küsimusele vastab 12 humoorikat lühifilmi, mis on Balti Filmi- ja Meediakooli tudengite looming, nende loominguline juhendaja oli reźissöör Gabriel Dietre.
Filmid, aga ka nendega seotud keelespetsialisti Tiina Rüütmaa tehtud töölehed ning blogi on kõigile kättesaadavad Eesti Instituudi veebilehelt, mida samuti projekti osana arendati.
“Tosinas küsimuses Eesti kohta” otsivad noored vastuseid Eesti geograafiast ja loodusest kuni laulupidude, ajaloo ning vaba aja veetmiseni.
Balti Filmi- ja Meediakooli direktori Katrin Saksa hinnangul andis projekt noortele inimestele suurepärase võimaluse otsida filmikeeles vastuseid tähtsatele küsimustele: kes me oleme ja kust me tuleme. Ning teha seda kindla eesmärgiga rikastada meie õpivara.
Tegemist on Balti Filmi- ja Meediakooli ning Eesti Instituudi ühisprojektiga. Projekti on toetanud Euroopa Kolmandate Riikide Kodanike Integreerimise Fond, Kultuuriministeerium ja Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed.
Ӱ Ülikooli Balti Filmi ja Meediakool (BFM) asutati 2005. aastal. BFM on ainus Põhja- Euroopa filmi- ja meediakool, kus õpingud toimuvad peamiselt inglise keeles. BFMis on võimalik kõrgharidust omandada kolmel erineval suunal: ristmeedia tootmine, filmikunst ja audiovisuaalne meedia. Õ辱Բܻ toimuvad multikultuurses keskkonnas ja kool keskendub teoreetilise õppe ühendamisele praktikaga. Hetkel õpib BFMis üle 400 inimese, 65 neist on välismaalased 25st eri riigist.