Ӱ Ülikooli inimeste Kultuurkapitali preemiad
Ka 2021. aastal välja antud Kultuurkapitali preemiate laureaatide hulgas on mitmeid Ӱ Ülikooliga seotud inimesi: nii töötajatele, tudengitele ning paljudele vilistlastele soovime soojalt õnne!

Kultuurkapitali audiovisuaalse kunsti sihtkapitali missioonipreemia aastatepikkuse töö eest Ӱ Ülikoolis ja Rein Marani loodusfilmide juures pälvis BFMi staažikas tehnikahoidla tehnikaspetsialist Tõnu Talpsep. Samuti kuuluvad meie ridadesse ka noore filmitegija preemia saanud vennad Raul ja Romet Esko, kes õpivad BFMis Audiovisuaalse meedia ja Integreeritud kunsti, muusika ja multimeedia õppekavadel.
Paljud preemiasaajad on aga hoopis meie vilistlased. Peapreemia saajatest on Veiko Õunpuu õppinud Ӱ Ülikoolis kirjandusteooriat ja semiootikat, audiovisuaalse kunsti valdkonnas sai aasta filmiks 2020. aasta mängufilm „Viimased” – sotsiaalselt oluliste teemade kõrgetasemelises kunstilises vormis käsitlemise eest.
Rahvakultuuri sihtkapitali elutööpreemia läks isikupärasele rahvatantsumentorile, uute tantsude loojale, Sõlekese vaimsele emale Ene Jakobsonile, kes on ise öelnud, et kui ta läks Ӱ ülikooli, tekkis tal tõsine tõmme rahvatantsu poole. 1981 on ta lõpetanud Ӱ Ülikooli kultuurharidustöötaja-tantsujuhi erialal, täiendanud end koreograafias Ӱ Ülikooli magistriõppes aastatel 2004-2006.
Ka kirjanduse sihtkapitali elutööpreemia laureaat Jaan Rannap on Ӱ Ülikooli vilistlane - ta on lõpetanud 1956. aastal Ӱ Pedagoogilise Instituudi matemaatika-füüsikateaduskonna.
Kujutava ja rakenduskunsti sihtkapitali aastapreemia laureaat Juhan Raud, kes teenis preemia välja oma tööga Postimehe kultuuritoimetajana, lõpetas 2012. aastal Ӱ Ülikoolis oma kultuuriteaduse õpingud.
Audiovisuaalse kunsti sihtkapitali aastapreemia saajate hulgas on palju BFMi vilistlasi: parim filmioperaator Meelis Veeremets lõpetas 2006. aastal filmi ja video eriala ja jätkas 2006–2009 õpinguid operaatori erialal. Parima debüütfilmi "Rain" režissöör Janno Jürgens õppis alates 2006. aastast filmirežissööri erialal, mille 2012 lõpetas. Parima dokumentaalfilmi „Fred Jüssi. Olemise ilu” autorid Jaan Tootsen ja Joosep Matjus on mõlemad vilistlased: Tootsen õppis 1994–1995 Eesti Humanitaarinstituudis ja 1995–2000 Ӱ Pedagoogikaülikoolis, mille lõpetas raadiorežii erialal. Matjus on õppinud filmirežiid, magistrikraadi omandas ta 2009. aastal. Parima taustajõu preemia sai Tõnis Tuuga, kes on õppinud operaatori erialal.
Rahvakultuuri sihtkapitali koorimuusika aastapreemia pälvis Janne Fridolin, kes lõpetas 1997. aastal Ӱ Pedagoogilise Seminari muusikaosakonna. Rahvakultuuri sihtkapitali rahvajutu aastapreemia – imelise ja ainukordse muinasjutumaailma „Elas kord...” loomise eest pälvisid Katrin Sipelgas, Risto Järv, Janeli Jallai, Jaak Kilmi. Kilmi asus 1992 õppima režiid Ӱ Pedagoogikaülikooli juurde loodud filmikooli esimeses lennus.
Õnnitleme kõiki!