ܱٳܳܰüԻ峾ܲ

KorFest 2018: "Me teame teed. Me ise olemegi tee" ja "Hetk enne"

14. ja 15. mail 19.00 teatris Stella: etendusõhtu "Me teame teed. Me ise olemegi tee" ja "Hetk enne".

Balti filmi, meedia ja kunstide instituut

15.05.2018 kell 19.00 - 20.30

Lisa kalendrisse

iCal calendar

Me teame teed. Me ise olemegi tee

koreograaf: Roman Borodin (Moskva)
muusika: Wu-Wei, Umfang, Ensemble Modern - Alva Noto ja Ryuichi Sakamoto 
tantsijad: Sonja Liis Kaara, Kärt Kurvits, Eva Luts, Marta Jamsja, Maarja Eliisabet Roosalu, Kerstin Vnukova

Me tuleme siia maailma erilistena – me ei valuta südant tuleviku pärast, ei muretse, millised me oleme ja ei planeeri oma elu. Kuid tasapisi surub ümbritsev maailm meile peale oma kriteeriumid ja äkki saame aru, et ei vasta selle maailma ootustele. Sest sellel maailmal on oma eesmärgid ja väärtused. Nende kriteeriumite järgi pole me piisavalt pikad, targad ega ilusad. Ja me kaotame end, eksleme pimeduses, otsides teed ja väljapääsu tagasi iseendani. Tegelikult me teame teed. Me ise olemegi tee.

Roman on kaasaegse tantsuteatri “Moskva Ballett” tantsija, mille kooseisus on ta võitnud kahel korral Venemaa teatriauhinna Kuldne Mask kaasaegse tantsu kategoorias. Enne seda töötas Aleksander Kukini teatris (St Peterburg), teatris Provitsalnõe Tantsõ (Ekaterinburg). On töötanud selliste tuntud koreograafide ja lavastajatega nagu John Allen, Uri Ivgi & Johan Greben,Tatjana Baganova, Aleksander Kukin, Renee Nõmmik & Tiina Ollesk (Fine5), Jelena Prokopjeva, Aleksander Pepeljajev, Vladimir Pankov, Soundrama, Maksim Isajev, Pavel Zemzenko.

“Eelkõige huvitab mind laval elu. Inimese hinge ja iseloomu miljon värvingut ja selle muutuv struktuur. Kuidas inimene reageerib ümbritsevas maailmas toimuvale, kas kohaneb või astub vastu. Mulle on vajalik, et tantsija laval läbiks teatud katsumused, elaks läbi oma kogemuste ja jätaks lavale tükikese endast, looks oma suhte. Me võime lõputult imetleda kunstiteoseid, muusikat, maalikunsti, teatrit või loodust, aga see kaotab igasuguse mõtte kui pole, kellele sellest rääkida, kellega koos seda rõõmu jagada või tunda.”

Hetk enne

koreograaf ja helikujundus: Jaan Ulst
tantsijad: Richard Beljohhin, Amanda Hermiine Künnapas, Sandra Põld, Lisanna Tälli, Samuel Koppel, Kaisa Kattai, Ingrid Mugu, Keithy Kuuspu, Britta Kaukver, Janette Norkko

Kuidas märgata teist inimest ja temaga dialoogi astuda? Mida tähendab koos teistega liikuda?
See on lugu grupist liikujatest, kes otsivad võimalust olla rohkem kui nemad ise. Neil on soov tajuda individualismi ja sotsialismi tugevusi. Küsimus on ühise ruumi jagamises, säilitades enda isikupära.
See on hetk enne inimgrupi üldistamist. See on hetk, mil kohalolu avab tee loovusele ja uudishimule.

Jaan (1983) on vabakutseline tantsuõpetaja ja koreograaf, kes hindab kõrgelt tantsulise improvisatsiooni kui kohalolu ja loovust arendavat meediumit. Liikumises otsib Jaan seoseid pärimustantsu ja tantsuteatri vahel. Ta on õppinud Ӱ Ülikoolis ja Fontys Tantsuakadeemias Hollandis. Tööd teinud Vanemuise balletitrupis ja mitmes vabatrupis Hollandis ja Eestis. Hetkel annab Jaan pärimustantsu tunde rahvakunstiansamblis Leigarid ja loovtantsu töötubasid lastele ning täiskasvanutele Ӱ rahvaülikoolis ja Vanalinnahariduskolleegiumis. Loe lähemalt: