Alustavate õpetajate mõttetalgud

07.01.2016 kell 12.00 - 06.00

Lisa kalendrisse

iCal calendar

7. jaanuaril kell 10-16 toimub Ӱ Ülikoolis alustavate õpetajate mõttetalgud, kuhu on oodatud osalema kõik noored õpetajaid (staaži kuni 5 aastat) ja tegevmentoreid.

21. sajandi koolis tähendab õppimine koos loomist. Koos tegutsedes on rõõmu ja energiat rohkem, sest ühendatud tegutsemises  sünnib tulemus, mis on suurem kui individuaalsete toimetamiste summa (1+1 =11).

Koolis ringi vaadates saab aga ruttu selgeks, et koos tegutsemine on pigem haruldus kui levinud toimimisviis. Kiirustades möödub päev, ilma et oleks teise inimesega päriselt kohtunud.

Ideaalis on koostöö  tunnete, ideede ja info jagamise protsess, mille tulemust aktsepteerivad kõik osalejad. Protsess ei pruugi olla lihtne, sest igaühe potensiaali avaldumine grupis eeldab erinevuste märkamist ja tunnustamist, oskust kuulata teisi ja julgust ennast väljendada, oma tugevuste teadmist ning tunnete juhtimist. Õppides protsessis paigale jääma, saavad inimlikud kontaktid võimalikuks.

Mõttetalgute 1+1=11 töötubades keskendume selleks vajalike oskuste arendamisele.

Palume end hiljemalt 03.01.2016.

Soovitavalt andke registreerimisel ka teada, millistes töötubades soovite osaleda. Püüame võimalusel neid soove arvestada.

Üritus on osalejatele tasuta ning osalemise kohta väljastatakse TLÜ tõend.

Äմմ

9.30-10.00 Registreerimine

10.00 Avamine ja tervitus (Astra õppehoone, ruum A 046)

10.15-11.00 Avaettekanne “Hea olla” Kaia Köster, õppija ja õppimisruumi looja

Inimese jaoks on oluline, et tal oleks hea olla ja olla hea. Kui hea ei ole olla on keeruline ka hea olla, teha head, luua head tulemust. Mida saab teha selleks, et oleks hea olla endal ja teistel ning kuidas aidata kaasa sellele, et kool oleks koht, kus kõikidel  hea olla?

11.15-12.45 TÖÖTOAD  (vt allpool, valida 1 kolmest)

12.45- 13.30 Õʴ

13.30-15.00 TÖÖTOAD (vt allpool, valida 1 kolmest)

15.15-16 Päeva lõpetamine, noorte õpetajate refleksioon töötubades kogetust.

TÖÖTUBADE TUTVUSTUS

  • I töötuba ruum A 018  "Graafiline visualiseerimine kui tõhus tööriist kaasaegsele õpetajale.", Kati Orav, loovuskoolitaja ja protsessijuht

Kuidas tuua õppimisse värvi, pilte ning koosloomist? Kuidas teha õppimine nähtavaks ning arusaadavaks?
Töötoas saame lühikese ülevaate meetodist ja selle kasutamisest õpetajana. Lisaks on aega kiirete ning lihtsate joonistusnippide omandamiseks.

  • II töötuba ruum A 006 „Lihtsus on ülim keerukus!“ (Leonardo da Vinci) , Tuuli Vellamaa, Eesti Moreno Koolituskeskuse koolitaja, superviisor (T.E.P.) Laste ja Noorte Kriisiprogrammi grupiterapeut

Selleks, et klassis avalduksid iga õpilase aga ka õpetaja potensiaal ja andekus, peab klassis valitsema üksteist toetav koostööõhkkond. 

J.L. Moreno on öelnud: ” Kõik inimesed on andekad, tuleb vaid leida koht ja inimesed, kelle keskel ma saan olla andekas!“

Õpetaja loob keskkonna, kus avaldub laste - klassi andekus. Lihtne! Või?

Töötoas räägime praktilisest sotsiomeetriast ja tema rakendusvõimalustest koolis.

  • III töötuba ruum A 007 “Vaikuseminutid- laste tähelepanu ja meelerahu saavutamine”. Edvard Ljulko, karjääriõpetuse õpetaja, koolitaja, Vaikuseminutite eestkõneleja

Vaikuseminutite nime alla on koondatud lihtsad tähelepanu ja meelerahu harjutused, mis aitavad märgata paremini enda sees ja ümber toimuvat, et olla tähelepanelik ja hooliv nii enda kui teiste suhtes. See on praktiline töövahend õpilaste ja õpetajate vaimse heaolu edendamiseks. Töötoas kogeme vaikuseminutite harjutusi ja räägime nende kasutusvõimalustest klassiruumis.