Rahvusvaheline seminar sotsiaalpedagoogidele
Lisa kalendrisse
iCal calendar2. mail 2016 kell 13 on Rakvere Aqva Spa Konverentsikeskusesse oodatud kõik sotsiaalpedagoogid üle Eesti. TLÜ Rakvere Kolledž veab rahvusvahelise võrgustiku projekti „Sotsiaalpedagoogide võrgustik – sotsiaalpedagoogi väljakutsed täna ja homme“, mille raames seminar korraldataksegi. Praktikutele suunatud seminar toimub üle-eestilise sotsiaalpedagoogika teemanädala raames. Seminaril esinevad ja jagavad oma rahvusvahelist kogemust kõrgkoolide õppejõud Soomest ja Rootsist.
Toimub kaks töötuba: Christine Welander Novia Rakenduslikust Kõrgkoolist Soomest viib läbi töötoa teemal „Animatsioonimeetodid sotsiaalpedagoogilises töös gruppidega“. Töötoa käigus on osalejail võimalus saada kogemusi erinevate meetodite, sümbolite ja visuaalsete piltide kasutamisel.
Christina Persson Högskolan Västist Rootsist viib läbi töötoa teemal „Stigma ja stigmatiseerimine – hoiakud ja sildistamine sotsiaalpedagoogilises töös“. Teooria tutvustamisele järgneb grupitöö „Stigma kontseptsioon. Sildistamine (stigmatiseerimine) kui protsess. Sotsiaalpedagoogide võimalused sildistamise ennetamiseks“.
Projektis osaleva TLÜ Rakvere kolledži õppejuht ja sotsiaalpedagoogika õppekava koordinaator Marje Lepanen sõnab: „Iga kogemus rikastab! Rahvusvaheliste kogemuste jagamine on kasulik kahest aspektist – see annab võimaluse õppida tundma erialaga seonduvaid arenguid välisriigis ja samas pakub võimaluse võrrelda ja suhestuda kodus toimuvaga“.
Töötoad toimuvad inglise keeles, tõlge eesti keelde. Osalemine on tasuta. Kõik osalejad saavad ÌìÃÀÓ°ÊÓ Ãœlikooli täienduskoolituse tõendi.
Projekt „Sotsiaalpedagoogide võrgustik – sotsiaalpedagoogi väljakutsed täna ja homme“ kestab juunist 2015 kuni oktoobrini 2016. Projekti toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu läbi hariduskoostööprogrammi Nordplus Higher Education. Projekti partneriteks peale TLÜ Rakvere Kolledži on Novia Rakenduslik Kõrgkool Soomest (www.novia.fi) ja Högskolan Väst Rootsist (www.hv.se). Projekti eesmärgiks on tuua kokku sotsiaalpedagooge õpetavad kõrgkoolid ning luua läbi võrgustiku alus Põhja- ja Baltimaade ühisele koostööle sotsiaalpedagoogika vallas. Projekti käigus vahetatakse kogemusi, viiakse läbi väikeuuringuid ja analüüsitakse sarnasusi ja erisusi sotsiaalpedagoogide töös, nende tööd reguleerivas seadusandluses, ülikooli õppekavades ning töötavate sotsiaalpedagoogide töövaldkondades ja -ülesannetes. Lisaks kogemuste vahetamisele ja teadmistepagasi suurendamisele pannakse alus ka tulevaste ühiste projektide läbiviimiseks ja rahvusvahelise võrgustikutöö tihendamiseks olemasolevate ja tulevaste sotsiaalpedagoogika valdkonna partnerite vahel.